Julia Banaś  II Vice-Mistrzynią Europy w grze aktywnej 

  

                           

Od 1 do 9 sierpnia w Warszawie odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w warcabach 100-polowych. Pierwszy w historii klubu MUKS ,,Libero” Basznia Dolna medal na Mistrzostwach Europy wywalczyła Julia Banaś, która w kategorii juniorek do lat 10 została II Vice-Mistrzynią Europy w grze aktywnej. Złoty i srebrny medal wywalczyły zawodniczki z Rosji.

Dobry wynik uzyskały w grze aktywnej pozostałe reprezentantki ,,Libero”, Katarzyna Jastrzębska uplasowała się na 10 pozycji, Wiktoria Haliniak zajęła 15 lokatę, a Anna Jastrzębska 18. W kategorii juniorów do lat 10 Mateusz Hanasiewicz zajął 11 miejsce, Norbert Ludwik 27, a trzeci z zawodników ,,Libero” Sebastian Młodowiec 45. W kategorii juniorów do lat 13 najlepiej z warcabistów MUKS Libero zaprezentował się Łukasz Malec zajmując 18 miejsce, Dawid Siteń ukończył turniej na 30 pozycji, a Maciej Kisyk na 35. W kategorii juniorek do lat 13 jedyna zawodniczka klubu z Baszni Dolnej Kinga Krzych zajęła 32 miejsce, a Zuzanna Bosak w kategorii juniorek do lat 16 wywalczyła 17 lokatę.

Projekt sfinansowany ze środków: Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej, Gminy Lubaczów, Nadleśnictwa Lubaczów Lasów Państwowych, ZSP w Baszni Dolnej, Nadleśnictwa Oleszyce  Lasów Państwowych, Banku Spółdzielczego w Lubaczowie.

Udział zawodników MUKS Libero Basznia Dolna wsparli również: Pan Wiesław Litwin, Ksiądz Piotr Gmiterek, Pan Tadeusz Urban, Pani Bernadeta Młodowiec, Pan Leszek Żukowicz, Piekarnia Słoneczko Pana Tomasz Tkaczyk, Pan Jacek Rozwód, Pan Piotr Wałczyk.

                                                                                           gminalubaczow.pl        

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.