Katarzyna Świzdor wywalczyła tytuł Wicemistrzyni Seniorów

   

             

W Nowy Targu w dniach 5- 7 kwietnia odbyła się jedna najważniejszych imprez w amatorskim kickboxingu,. Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w formule low kick. Zawody zgromadziły 278 zawodników z 78 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Kickboxingu.Wśród tego elitarnego grona znaleźli się reprezentanci KSW Sokół Jarosław – Katarzyna Świzdor (-56kg, senior), Jakub Ogryzek (-63,5kg, senior) oraz Patryk Pientnik (-67kg, senior). Walki były rozgrywane na dystansie 3 rundy po 2 min przy wsparciu elektronicznego systemu punktującego.

Katarzyna Świzdor, która początkowo miała wystąpić w niższej kategorii wagowej, zaprezentowała świetną dyspozycję i wywalczyła wicemistrzostwo Polski seniorów. W walce półfinałowej spotkała się z rywalką z Gdańska, którą zdominowała, doprowadzając do dwóch knockdownów. Ostatecznie wygrała jednogłośną decyzją sędziów. Walka finałowa Kasi została wybrana do Gali Finałowej, ze względu na rywalkę, którą była Iwona Nieroda, wielokrotna mistrzyni Polski, Europy i świata zarówno w amatorskim, jak i zawodowym kickboxingu.

– Mimo klasowej przeciwniczki, Kasia stawiła twardy opór, dotrzymując tempa i zaciętości w walce. Dla niej ta walka stanowi swoisty krok milowy, gdyż zaprezentowała nowy poziom i zdecydowany progres taktyczny. Pomimo przegranej na kartach sędziowskich jest o duży krok do przodu w swojej karierze zawodniczej – powiedział trener Sokoła Jacek Bronowski.

                                                         

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.