Józef Izydor Dobrowolski otworzył w Lubaczowie galerię autorską                 

 

   Józef Izydor Dobrowolski otworzył w Lubaczowie galerię autorską. Teraz w każdej chwili będziemy mogli kontemplować jego prace.ózef Izydor Dobrowolski uprawia malarstwo, pastel i rzeźbę. W swoim dorobku artystycznym ma wiele wystaw indywidualnych, nie tylko w rodzinnej miejscowości, ale także w Przemyślu, Warszawie, Rzeszowie, Gdańsku, Nowym Jorku, Paryżu, Tostedt (Niemcy). Sporo jego prac znajduje się w prywatnych kolekcjach w kraju i zagranicą. Lubaczowianin jest także członkiem Zarządu Okręgu Gdańskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. – Malarstwo jego ewoluuje od obrazów figurowanych, pełnych swoistej ekspresji, na przykład NIĆ ŻYCIA, HOMOSOVIETICUS, czy akty kobiece do obrazów w uproszczonej formie jak praca ZALEW W LUBLIŃCU, który przedstawia odbicie w wodzie, o pięknej, zgaszonej gamie kolorystycznej, z dominantem barwy niebieskiej, osiągnął formę abstrakcji, którą następnie kontynuuje w pozostałych obrazach, gdzie formy geometryczne są nawet w postaci autentycznych płatków złota o wysokim jego nominale – mówi prof. Marian Kopf.

Józef Izydor Dobrowolski otrzymał wiele nagród i wyróżnień. W 1987r zajął I miejsce w konkursie Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej Polski Południowo-wschodniej za obraz PIETA. Został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem – Bohater Naszych Szpalt – „Nowiny”, „Odznaką Honorowego Sybiraka”, „Krzyżem Czynu Zbrojnego Polskiej Samoobrony Na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej”. Z okazji wizyty Jana Pawła II w Lubaczowie współtworzył TRON PAPIESKI dla Jego Świętobliwości.

Prace Józefa Izydora Dobrowolskiego oglądać można w Artists Galery przy ul. Kopernika 1 w Lubaczowie. Osoby, które chciałyby zwiedzić ekspozycje powinny wcześniej skontaktować się pod numerem telefonu 604 521 266 (w celu umówienia zwiedzenia).   E lubaczow

                     .

   

 

 

 

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.