Segregacja śmieci w gminie Lubaczów .

           

Gmina Lubaczów była organizatorem konkursu :”Segregujesz-dobrze postępujesz”, organizowanego w ramach projektu dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony  Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Podczas trwania konkursu wpłynęło 214 prac  uczniów ze szkół podstawowych klas I-VII.

 Prace oceniała komisja w składzie: Pani Renata Polczak – plastyczka, malarka oraz Pan Stanisław Sobczyk – plastyk, emerytowany pracownik Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie.

 16 października 2019 r. w Urzędzie Gminy Lubaczów odbyło  się uroczyste wręczenie nagród. Na wstępie Wójt Wiesław Kapel serdecznie przywitał wszystkich uczniów biorących udział w konkursie oraz ich nauczycieli, po czym przedstawił jego ideę i podkreślił jak wielkie znaczenie w dzisiejszych czasach ma segregacja i recykling odpadów..

W dalszej części głos zabrała Pani Małgorzata Kolczak – specjalista ds. ochrony środowiska i edukacji leśnej w Nadleśnictwie Lubaczów, podkreślając znaczenie edukacji przyrodniczo- leśnej,..

Nagrody i wyróżnienia. Autorzy zwycięskich prac otrzymali nagrody ufundowane przezł Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie w postaci: dronów, okularów VR oraz  smartwatchy, które wręczyli Wójt Gminy Lubaczów oraz Pani Małgorzata Kolczak z Nadleśnictwa Lubaczów. Oprócz nagród rzeczowych wygrani otrzymali również pamiątkowe dyplomy. Zwycięzców wyłoniono w dwóch kategoriach: klas I-III oraz klas IV-VII.

Laureatami konkursu w kategorii klas I-III zostali:Tymoteusz Pamuła I, ZSP w Lisich Jamach,Patrycja Janczura III, ZSP w Młodowie. Hanna Buczko kl. III, ZSP W Lisich Jamach

Laureatami konkursu w kategorii klas IV-VII zostali: Wiktor Szołtysek kl. IV, ZSP w Lisich Jamach

Amelia Antonik kl. IV ZSP w Baszni Dolnej, Norbert Ludwik kl. IV ZSP w Baszni Dolnej

                      

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.