Kierowca z Ukrainy z  fałszywym prawem jazdy   

              

.            

Strażnicy graniczni z Budomierza ujawnili fałszywe prawa jazdy. Posłużył się nimi ukraiński kierowca busa. Mężczyzna usłyszał zarzuty i wrócił na Ukrainę. Ujawniony dokument, to już 150 fałszywe prawo jazdy ujawnione w 2019 roku przez Straż Graniczną na Podkarpaciu. Cudzoziemiec zgłosił się do kontroli granicznej minionej nocy (15 listopada) na wjazd do Polski w Budomierzu.

29-letni obywatel Ukrainy, kierowca busa podróżował wraz z 9 pasażerami.W trakcie kontroli funkcjonariusz Straży Granicznej zakwestionował autentyczność prawa jazdy wydanego rzekomo przez władze Ukrainy. Badanie dokumentu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu potwierdziło wątpliwości. Zawarte tam dane miały niewłaściwy format, brakowało również innych zabezpieczeń.

Kierowca usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa – wykorzystania podrobionego dokumentu jako autentycznego, do czego się przyznał. Sprawa zostanie skierowana do sądu.  Dodatkowo ze względu na brak wymaganego ubezpieczenia odmówiono mu wjazdu i skierowano z powrotem na Ukrainę.

Ujawnione w Budomierzu fałszywe prawa jazdy jest 150-tym tego typu dokumentem ujawnionym w bieżącym roku przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG. Ponad 85% z nich to fałszerstwa ukraińskich dokumentów. Odnotowano również przypadki kiedy fałszywe uprawnienia przedstawiali cudzoziemcy jadący do pracy w zawodzie kierowcy.                                                     BOSG

         

 

 

 

 


                      

                            

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.